BEST OF 2022 WINNERS
BEST OF FOOD
BEST COFFEE
WINNER: White Rock Coffee
RUNNER-UP: Drip Coffee
THIRD-PLACE: Neuhaus Cafe
BEST LUNCH SPOT
WINNER: Hillstone
RUNNER-UP: Rise No. 1 and Flower Child (Tie)
THIRD-PLACE: Flying Fish
BEST PATIO
WINNER: Jose
RUNNER-UP: Mesero- Prestonwood
THIRD-PLACE: Celebration
BEST HEALTHY BITE
WINNER: Flower Child
RUNNER-UP: True Food Kitchen
THIRD-PLACE: bellagreen
BEST BREAKFASTÂ
WINNER: Snooze, an A.M. Eatery
RUNNER-UP: Cindi’s New York Deli
THIRD-PLACE: Maple Leaf Diner
BEST PLACE TO WATCH A GAME
WINNER: Time Out Tavern
RUNNER-UP: Chip’s Old Fashioned Hamburgers
BEST TACOS
WINNER: Torchy’s Taco
RUNNER-UP: Velvet Taco
THIRD-PLACE TIE: Taco Joint
BEST PIZZA
WINNER: Mimis Pizzeria
RUNNER-UP: Campisi’s- Lovers Lane
THIRD-PLACE: Fireside Pies
BEST DESSERT
WINNER: SusieCakes
RUNNER-UP: Nothing Bundt Cakes
THIRD PLACE: Stein’s Bakery
BEST BURGER
WINNER: Liberty Burger
RUNNER-UP: Chips Old Fashioned Hamburger
THIRD-PLACE: Burger House
BEST MEXICAN FOOD
WINNER: Mi Cocina
RUNNER-UP: Mesero
THIRD-PLACE: Fernando’s Mexican Cuisine
BEST NIGHT OUT
WINNER: Shinsei
RUNNER-UP: Sevy’s Grill
THIRD-PLACE: Princi Italia
BEST BAR/ COCKTAILS SPOT
WINNER: Inwood Tavern
RUNNER-UP:Â The Bar at the Mercury
THIRD-PLACE: Woodlands American Grill
BEST DOUGHNUT SHOP
WINNER: Inwood Donut
RUNNER-UP: Yummy Donuts
THIRD-PLACE: B’s Donuts
BEST CELEBRATORY DINNER
WINNER: Nick and Sam’s Grill
RUNNER-UP: Rise No. 1
THIRD-PLACE: Neighborhood Services
BEST WINE LIST
WINNER: Trova Wine + Market
RUNNER-UP: The Mercury
THIRD-PLACE: Hillstone
BEST ASIAN FOODÂ
WINNER: Royal China Restaurant
RUNNER-UP: Asian Mint
THIRD-PLACE: Howard Wang’s
BEST OF CULTURE
BEST LOCAL ATTRACTION
WINNER: George W. Bush Presidential Library
RUNNER-UP: NorthPark
THIRD-PLACE: Frontiers of Flight Museum
BEST NIGHT OUT
WINNER: Shinsei
RUNNER-UP: Hillstone
THIRD-PLACE:Â Sevy’s Grill
BEST LIVE MUSIC
WINNER: Inwood Theatre
RUNNER-UP: NorthPark
THIRD-PLACE: Fernando’s
BEST PLACE TO TAKE THE DOG
WINNER: Northaven Trail
RUNNER-UP: Preston Hollow Park
BEST PLACE FOR KIDS
WINNER: Preston Royal Library
RUNNER-UP: Town North YMCA
THIRD-PLACE: Preston Hollow Park
BEST OF SERVICES
BEST PETS SERVICES
WINNER: Lucky Dog Barkery
RUNNER-UP: Hollywood Feed
THIRD-PLACE: Midway Hollow Pet Clinic
BEST FLORAL SHOP
WINNER: Claire Rathbun Floral Design
RUNNER-UP: Dr. Delphinium
THIRD-PLACE: Apples to Zinnias
BEST INTERIOR DESIGN
WINNER: Design by Kimberly Vaughan
RUNNER-UP: Dinah Capshaw Interior Design
THIRD-PLACE: Mary Anne Smiley Interiors
BEST CONTRACTOR
WINNER: Unique Home Construction
RUNNER-UP: Romnes Remodeling
BEST HOME AND GARDEN
WINNER: North Haven Gardens
RUNNER-UP: Jacksons Home & Garden
THIRD-PLACE: Swoozie’s and Sample House & Candle Shop
BEST GIFT SHOP
WINNER: Sample House & Candle Shop
RUNNER-UP: Sur la Table
THIRD-PLACE: Swoozie’s
BEST PLACE TO GET PAMPERED
WINNER: Hiatus Spa + Retreat Dallas
RUNNER-UP: Cooper Spa Dallas
THIRD-PLACE: Spa Nordstrom at NorthPark
BEST PLACE TO WORK OUT
WINNER: FBH Wellness
RUNNER-UP: BURN Dallas
THIRD-PLACE: Cooper Fitness Center
BEST SPECIALTY SHOP
WINNER: Sur La Table
RUNNER-UP: Sample House & Candle Shop
THIRD PLACE: Swoozie’s
BEST HAIR SALON
WINNER: The Hair Bar
RUNNER-UP: Johnny Rodriguez the Salon
THIRD-PLACE: Salon D and Tangerine Salon (Tie)
BEST NAIL SALON
WINNER: Deluxe Nails & Spa
RUNNER-UP: Hiatus Spa + Retreat Dallas